SİYASET Haberleri
'Devlete kurşun sıkanların kökünü kazıyacağız'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu: Özellikle Kürt kardeşlerimizi, onların zulmünden kurtaracağız. Dünyada kalmadı böyle bir ideoloji, dünyada kalmadı böyle bir zulüm.

'Devlete kurşun sıkanların kökünü kazıyacağız'
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile Gündoğmuş ilçesine gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Caddesi'nde esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Gündoğmuş Belediyesi önünde, yeni alınan iş makinelerinin hizmete sunulması dolayısıyla düzenlenen törene katılan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'yi kurdukları günden bu yana Türkiye için yollarda olduklarını, gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

"Sağlık konusunda bütçe problemimiz yok"

İlçeye Hükümet Konağı yapacaklarını, sağlık merkezi kuracaklarını belirten Mevlüt Çavuşoğlu, sağlık hizmetlerinin de yerinde verilmesi için çalıştıklarını aktardı.

Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Sağlık konusunda bütçe, para problemimiz yok, sağlık konusunda hastane yapma gibi bir sıkıntımız yok, sağlık konusunda tek sıkıntımız maalesef doktor eksiğimiz, Türkiye'nin gerçeği bu. Nitelikli sağlık personeli eksikliğimiz var. Bunu gidermek için de sürekli çalışıyoruz, doktor sayısını artırmak için tıp fakültelerinin sayısını ve kalitesini artırıyoruz."

"Terörün kökünü kazıyacağız"

Çavuşoğlu, yaşanan terör olaylarına da değinerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bugünkü başımızdaki terör belasını, PKK terör örgütünü, onları destekleyen DHKP-C ve diğer terör örgütlerinin hepsini ülkemizden temizleyeceğiz, kökünü kazıyacağız. Devletimizin güvenliğine, güvenlik güçlerine, polisine, askerine kurşun sıkanların belini kırdık, kökünü de kazıyacağız inşallah. Sonuna kadar temizleyeceğiz bunları."

Hiç taviz vermeyeceklerinin altını çizen Çavuşoğlu, silahları betona gömünceye kadar, ülkeyi terk edinceye kadar terör örgütlerinin hepsini temizleyeceklerini kaydetti.

Bu konuda başka çare de olmadığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Özellikle Kürt kardeşlerimizi, onların zulmünden kurtaracağız. Dünyada kalmadı böyle bir ideoloji, dünyada kalmadı böyle bir zulüm. PKK ve PYD gibi terör örgütleriyle bunu yapmaya çalışıyorlar ama onlara da müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Yorumlar (0)