SPOR Haberleri
Galatasaray Medical Park'ın Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Banvit'i 4-1'le geçerek şampiyonluğa ulaşması, kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'a 23 yıl öncesini hatırlattı.

Lutfi Arıboğan'dan iddialı açıklama

Galatasaray Medical Park'ın Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Banvit'i 4-1'le geçerek şampiyonluğa ulaşması, kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'a 23 yıl öncesini hatırlattı.
PAYLAŞ
A
Haberi Oku
Sarı-kırmızılı ekibin 23 yıl aradan sonra ligde şampiyon olmasını AA muhabirine değerlendiren Arıboğan, "Ben, 23 yıl önce şampiyon olan takımın kaptanıydım. Bu sezon şampiyonluğa ulaşan ekibimizde olduğu gibi, bizim de müthiş bir takım havamız vardı. Ama onlar için daha zor bir sezon oldu. Biz, 23 yıl önce şampiyon olduğumuzda bu kadar sakatlıkla, hastalıkla, aksilikle uğraşmamıştık" dedi.
 
Galatasaray Basketbol Şubesi'nin sezon içinde üst üste gelen sıkıntıları soğukkanlı bir yönetimle atlattığının altını çizen Arıboğan, "Aslında biz çok iyi bir takım kurmuştuk. Aksilikler üst üste geldiğinde, birçok insan ümidini kaybedebilirdi. Biz hiç ümidimizi kaybetmedik. Şube koordinatörümüz Murat Özyer'e ve başantrenörümüz Ergin Ataman'a çok teşekkür ediyorum. İnançlarını hiç yitirmediler. Aksaklıkları giderdik, sezon içinde yeni transferler yaptık. Hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam ettiler ve normal sezonu lider bitirdiler. Play-off serisinde de şampiyonluğa ulaşmayı bildiler. Müthiş bir şey başardılar" diye konuştu.
 
Arıboğan, bu sezon elde edilen şampiyonluğun çok özel olduğunu aktararak, "Ligde bütçe ve kadro olarak bizden üstte olan, bütçesi büyük, kadrosu derin takımlar erken havlu attılar. Bizim ekibimiz bir büçenin nasıl yönetileceğini, yıldız oyuncuların nasıl yönetileceğini gösterdi. Camiamıza çok önemli bir sezon yaşattılar. Bizim için her yönüyle özel bir sezon oldu" ifadelerini kullandı.
 
"ATAMAN'IN KAZANAN BİR KARAKTERİ VAR"
 
Lutfi Arıboğan, Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman'a övgüde bulunarak, başarılı teknik adamın kazanan bir karaktere sahip olduğunu söyledi.
 
"Teknik adam ve kişilik olarak Ergin Ataman'ı çok destekleyen, beğenen bir insanım" diyen Arıboğan, "Kazanan bir karakteri, kazanma odaklı bir kişiliği var. Sorunlar karşısında çok soğukkanlı. Çok çalışkan bir insan. O da birçok mecrada mücadele ediyor. Türkiye'de başarılı olmak kolay değil. Hem sosyal hayatında hem de mesleğinde mücadele içinde. Bence her türlü övgüyü hak eden bir teknik adam ve hak ettiği noktadadır" şeklinde konuştu.
 
"THY AVRUPA LİGİ'NİN DEĞİŞMEZ TAKIMI OLACAĞIZ"
 
Lutfi Arıboğan, Beko Basketbol Ligi şampiyonluğunu kazanarak, yeni sezonda THY Avrupa Ligi'ne katılım biletini ceplerini koyduklarını hatırlatırken, bu kulvarın da değişmez takımlarından biri olacakları iddiasında bulundu.
 
Kulüp olarak, mücadele ettikleri her alanda vazgeçilmez olmak istediklerine dikkati çeken Arıboğan, şunları söyledi:
 
"Futbolda yıllar sonra UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ettik ve ilk senede çeyrek final oynadık. Bu bizim tahminimizin de üzerinde bir başarıydı. İnşallah bunu devam ettirip o kulvarın vazgeçilmesi olacağız. Aynı zamanda THY Avrupa Ligi'nin de vazgeçilmesi olmayı hedefliyoruz. İki sezon önce Galatasaray, THY Avrupa Ligi deneyiminde taraftar ortalamasıyla, oynadığı basketbolla kendisini ispat etmişti. Bu seneden başlayarak bir kez daha gücümüzü göstereceğiz. THY Avrupa Ligi'ni yönetenler, benim çok eski arkadaşlarım. Onlarla birlikte Avrupa basketboluna hizmet ettik ve bu ligin oluşmasında onlarla birlikte emeğim olduğunu düşünüyorum. Bu arkadaşlarıma Galatasaray'ı tekrar göstereceğiz, THY Avrupa Ligi'nin değişmez takımı olacağız."
 
Galatasaray olarak THY Avrupa Ligi'ne direkt katılım hakkı anlamına gelen A lisansı alma isteklerini de dile getiren Arıboğan, "Türkiye'nin THY Avrupa Ligi'nde direkt katılma hakkı bulunan, A lisanslı iki takımı var. Benim yöneticisi olduğum dönemde Ülker takımına bu lisansı almıştık. Bir de Anadolu Efes bu lisansa sahip. Galatasaray da alabilir. Gerekli çalışmaları yapacağız. Türk basketbolu bir yükseliş içinde. Organizasyon, bu yükselişi değerlendirmek zorunda. Avrupa'daki ekonomik kriz, basketbolu önemli şekilde etkiledi. Biz ekonomik olarak krizden etkilenmediğimizi için, basketbolda daha iyi yatırım yapabilen, daha büyük bütçe ayırabilen bir ülke haline geldik. Türkiye'nin A lisanslı takım sayısının 3'e çıkması gerekiyor. Bunu da alacak takım Galatasaray olmalı" şeklinde görüş belirtti.

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum