GÜNCEL Haberleri
İbrahim Günay’ın yeni kitabı, ‘Halkım ve Ben ALİYA’ okuyucuyla buluştu.

Konya'da faaliyet yürüten Aliya İzzetbegoviç Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay'ın ikinci kitabı ‘Halkım ve Ben ALİYA' okuyucuyla buluştu.

İbrahim Günay’ın yeni kitabı, ‘Halkım ve Ben ALİYA’ okuyucuyla buluştu.
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Çimke yayınları tarafından basılan kitap ilk defa Konya Kitap Günleri Fuarında görücüye çıktı.

Kitap hakkında bilgi veren Aliya İzzetbegoviç Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (AKSED) Başkanı İbrahim Günay, Aliya İzzetbegovic'in hayatı ve fikirlerinin yanı sıra Avrupa'nın göbeğinde, Batı dünyasının gözleri önünde Sırp ve Hırvatlardan tarafından katledilen Müslüman Boşnak halkının direnişi ve yaşanan acıların anlatıldığı bir eseri ortaya koymaktan onur duyduğunu dile getirdi.

Günay, Aliya İzzetbegoviç'in İslam dünyasının son yüzyıldaki en önemli devlet adamlarından ve entelektüellerinden biri olduğunu ifade ederek şunları kaydetti. "Ömrünü Müslüman Boşnak toplumuna ve diğer Balkan milletlerine önderlik etmekle geçiren, cezaevi yıllarında bile baskılardan yılmayan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Aliya İzzetbegovic sözleriyle, geride bıraktığı eserlerle İslam dünyasına ve tüm insanlığa ışık tutmaya devam etmektedir.

Balkanlarda Sırp ve Hırvat saldırganlığına karşı Boşnakların direnişini canlı tutan, ülkesinin ve halkının yaşadığı büyük acıları tüm dünyaya haykıran Aliya İzzetbegovic, hayatıyla, devlet adamlığıyla, örnek kişiliğiyle sadece Müslüman toplumların değil, Batı dünyasının da takdirini kazanan bir şahsiyettir.”

Günay, kaleme aldığı eserine editöryal katkıda bulunan gazeteci yazar İbrahim Büyükeken ve yazar Mehmet Mert'e de teşekkür ederek, daha önce yayımlanan ilk kitabı ‘Bilgi Kral Aliya'nın Camisi'nden sonra yine anlamlı bir eseri okuyucularla buluşturmanın haklı gururunu yaşadığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

Gazete Manşetleri

google reklam

Hack Haber Crack Forum