GÜNCEL Haberleri
SELÇUKLU’DA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Selçuklu Belediyesi son zamanlarda dünya çapında yayılan ve ülkemizde de ilk kez tespit edilen koronavirüs salgını sebebiyle ilçede yer alan cami,okul ve toplu kullanım alanlarını özel solüsyonla ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

SELÇUKLU’DA DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk koronavirüs vakasının ülkemizde de görüldüğü açıklamasının ardından  ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında Selçuklu Belediyesi de dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde  özel olarak oluşturulan  ekipler ilçede yer alan cami,okul ve toplu kullanım alanlarını özel solüsyonla ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: “Dünyanın farklı ülkelerinde yaşanan koronavirüs vakaları ve mevsim koşulları da dikkate alınarak, okullardaki çocukların daha hijyenik koşullarda eğitim görmesi, vatandaşların camii ve ibadethanelerde daha hijyenik koşullarda ibadetlerini yerine getirmeleri ve kamu kurum ve kuruluşlarında oluşabilecek salgın hastalıklara karşı halkın ortak kullanım alanlarını virüslerden ve bakterilerden temizliyoruz.” dendi.

Açıklamada vatandaşlardan Sağlık Bakanlığı tarafından virüsle mücadele noktasında yapılan açıklamaların dikkate alınması ve hijyen koşullarının oluşturulması için azami özen gösterilmesi istendi.

Selçuklu’da vatandaşların sosyal hayatını daha rahat idame edebilmeleri için önlemlerini alan Selçuklu Belediyesi korona virüsü ve bakterilere karşı ilaçlama çalışmalarına periyodik olarak devam edecek.

Yorumlar (0)