GÜNCEL Haberleri
‘Milli Projelerin Anlatılması Önemli’

İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Dijital Gösterim Merkezi’nin, tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizin yanı sıra güncel milli konuların yeni iletişim imkanları kullanılarak vatandaşlarımıza anlatılmasının önemli olduğunu söyledi.

‘Milli Projelerin Anlatılması Önemli’
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Konya Milletvekili Ahmet Sorgun beraberinde Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ebrar Çoban, Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer’le birlikte İletişim Başkanlığı Konya Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti.

Preveze Deniz Zaferi'nin 482. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan sinematik ses sistemi eşliğindeki 360 derece üç boyutlu gösterinin yanı sıra, Türkiye'nin Karadeniz, Akdeniz ve Ege'de yapmış olduğu sondaj çalışmalarına dair Mappig Show’un yanı sıra İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı projeksiyon sunumu ve hologram gösterimini izleyen Sorgun, İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı’dan da bilgi aldı.

Son yıllarda gittikçe büyüyen ve gelişen Türkiye'nin enerji bağımsızlığı, yeni kurulan santraller ve Doğu Akdeniz ve Karadeniz'de süren çalışmalar hakkında detaylı bilgilerin verildiği gösterimin ardından Sorgun, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Ustalardan Miras, Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslekler” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergiyi de gezdi.

‘Tarih Bilincinin Diri Tutulmasına Katkı Sağlayacak’

Ziyaret sonrası değerlendirmelerde bulunan Sorgun, Dijital Gösterim Merkezi’nin, tarihi ve milli zaferlerimiz ile büyük şahsiyetlerimizi unutturmamak adına önemli bir proje olduğunu belirterek, merkezin, şanlı zaferlerimizin anılması ve yaşatılması, milletimizin hafızasının tazelenip tarih bilincinin diri tutulmasına da katkı sağladığını söyledi.

İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Abdurrahman Fidancı, ziyaretin anısına Sorgun’a, İletişim Başkanlığının yayınlarından takdim etti.

Yorumlar (0)