GÜNCEL Haberleri
Konya’da ‘BANA SOR’ Beğeni Topluyor

Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce üç yıl önce uygulamaya konulan ve vatandaşlardan büyük ilgi gören mobil turizm danışmanlık hizmeti ‘Bana Sor’ bu yılda Konya’ya gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet vererek büyük beğeni topluyor.

Konya’da ‘BANA SOR’ Beğeni Topluyor
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Mana ve içerik yönünden yeryüzünde yapılan en büyük ve en güçlü kültürel etkinliklerden biri olarak, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün öncülüğünde, 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, yurt içinden ve yurt dışından on binlerce misafir Konya’da ağırlanıyor.

Konya’ya gelen Mevlana dostlarının şehir içerisinde gezilebilecek mekanlara daha rahat ulaşabilmelerinin sağlanması amacıyla şehir merkezi başta olmak üzere, 17 ayrı bölgede mobil danışmanlık hizmeti sunuluyor. Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığının işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında, 25 rehber görev yapıyor. Rehberlerin kıyafetlerinde ve stantlarda Türkçe, Farsça ve İngilizce olarak ‘Bana Sor’ ifadelerine yer veriliyor.       

Yorumlar (0)