GÜNCEL Haberleri
KARATAY BELEDİYESİ e-BELEDİYE EBYS SİSTEMİNE GEÇİYOR

KARATAYLILAR YENİ SİSTEMLE DAHA NİTELİKLİ VE HIZLI HİZMET ALACAK

KARATAY BELEDİYESİ e-BELEDİYE EBYS SİSTEMİNE GEÇİYOR
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Karatay Belediyesi, İçişleri Bakanlığı e-Belediye Elektronik Belge Yönetim Sistemi'ne (EBYS) geçti. Belediye kurumsal iletişimi tamamen ağ üzerinden sürdürecek olan sistem sayesinde kağıt, zaman ve emekten tasarruf edecek. Sistem, kurum içinde işlemlerin daha hızlı ve koordineli yapılmasını, dolayısıyla vatandaşların belediyeden daha nitelikli hizmet almasını sağlayacak.

Karatay Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için mevcutta kullandığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) uygulamasını sonlandırarak, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde birçok kamu kurumu tarafından kullanılan e-Belediye EBYS modülüne geçiş yaptı.

İçişleri Bakanlığı ile koordineli olarak başlayan çalışmalar tamamlandı ve kurum personeline kullanıcı eğitimlerine başlanıldı. Temmuz ayı itibariyle yeni sisteme geçiş yapan Karatay Belediyesi, vatandaşa daha hızlı, kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlamayı amaçlıyor. e-Belediye Elektronik Belge Yönetimi Sistemiyle; kurum içi müdürlükler arası ve diğer kurum-kuruluşlarla yapılan yazışmaların bilgisayar üzerinden yapılması, yazışma sevk, paraf ve onay sürelerinin kısalması, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde dijital olarak arşivlenmesi sağlanacak.

TEK BİR VERİ TABANINDA TOPLANACAK

Türkiye'nin en büyük projeleri arasında olan e-Belediye EBYS ile birlikte, tüm belediyelerin tek bir veri tabanında, ortak bir altyapıda, standart yazılımlarla tüm iş ve işlem süreçleri elektronik ortamda yapılabilecek.Belediyelerin hizmetlerini elektronik ortamlarda yapması ve vatandaşlara sunmasının ötesinde,e Belediye EBYS uygulamasıyla; bilgi teknolojileri alanında dışa bağımlılığın azaltılması gibi Türkiye'nin makroekonomik hedeflerine katkı sağlayacak çok önemli bir proje gerçekleşmiş olacak.Sisteme geçiş aşamasında Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen eğitimle belediye personeline İçişleri Bakanlığı Eğitim Danışmanları Muhammed Emin Ayyıldız ve Kadir Akgül tarafından e-Belediye Elektronik Belge Yönetim Sistemleri anlatıldı. Eğitimin ardından birimlere yönelik uygulamalı olarak anlatımda yapıldı.

Yorumlar (0)