GÜNCEL Haberleri
KADINLARIMIZIN EMEĞİNE, BEDENİNE VE KİMLİĞİNE YÖNELİK TÜM AYRIMCILIĞI REDDEDİYORUZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KADINLARIMIZIN EMEĞİNE, BEDENİNE VE KİMLİĞİNE YÖNELİK TÜM AYRIMCILIĞI REDDEDİYORUZ
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

“Kadınlarımız, toplumumuzu her daim ileri götüren vizyonlarıyla geleceğimize ışık tutan meşalelerimizdir.

Hukuktan siyasete, bilimden sanata kadar her alanda önemli noktalara gelen kadınlarımız, bulundukları konumlarda ülkemizin geleceğine önemli katkılarda bulunmakta ve yeni bir dünya tasavvurunda etkin rol oynamaktadır.

Her fırsatta kadınlarımızın değerine vurgu yapan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.’ sözünü bir slogan olmaktan çıkarıp, yaşamımıza yön veren vazgeçilmez bir ahlak ilkesi olarak benimsemeliyiz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak; kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı; kadınlarımızın emeğine, bedenine ve kimliğine yönelik tüm ayrımcılığı reddediyoruz.

Hayata geçirdiğimiz Kadın Danışma Merkezimiz ile alanında uzman personellerimiz tarafından kadınlarımıza gerek şiddet, gerek aile içi problemler gibi konularda ücretsiz psiko-sosyal destek ve yasal konularla ilgili danışmanlık sağlıyoruz.

Kadın Konuk Evimizle fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik istismara uğrayan kadınlarımıza, varsa çocukları ile birlikte barınma ihtiyaçlarını güvenle giderebilecekleri bir ortam, yaşadıkları sorunlara dair hukuki ve psikolojik destekler sunuyoruz.

Kadınlarımızın yaşam standartlarını daha iyi seviyeye getirebilmek için gerçekleştirdiğimiz EVKA Projemiz ile Aile İçi İletişim, Kadına Şiddet ve Kadın Hakları ve birçok konuda, ev kadınlarımıza eğitimler düzenleyerek kadınlarımızı bilinçlendiriyoruz.

Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerle Mersin’in kadına şiddet vakalarından arınmış, kadına değer veren bir kent olması için var gücümüzle çalışıyoruz.

Kadınlarımızın yaşamın her alanında layık olduğu yere ulaşacağı, aile içi şiddetin konuşulmayacağı, kadına yönelik gerek fiziksel gerekse psikolojik şiddetin uygulanmayacağı nesiller için hepimizi üzerimize düşen görevi yerine getirmeye davet ediyorum.

Kadınlarımızın; daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi ümidiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sizleri en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

Yorumlar (0)