GÜNCEL Haberleri
EMEKLİLERİN İSTANBUL KÜLTÜR VE TARİH GEZİLERİ SÜRÜYOR

KARATAY BELEDİYESİ EMEKLİLERİN SOSYAL HAYATLARINA DOKUNUYOR

EMEKLİLERİN İSTANBUL KÜLTÜR VE TARİH GEZİLERİ SÜRÜYOR
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Karatay Belediyesi kültür ve tarih gezilerine tüm hızıyla davam ediyor. Karatay İlçeye kazandırılan 22 emekli konağından faydalanan emekliler, Karatay Belediyesi’nin organizasyonuyla İstanbul’a giderek binlerce yıl boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış şehrin önemli birçok yerini görme fırsatı buldu.

Hayata geçirdiği sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarıyla önemli başarılara imza atan Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 22 Emekli Konağı sayesinde emekliler, emekliliklerinin tadını çıkarıyor.

Emekliler için önemli bir uğrak yeri haline gelen tesislerden faydalanan vatandaşların sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Gün içinde yapılan çay ikramı ile sohbetler daha da koyulaşırken; Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen birçok etkinlik emeklilerin daha fazla sosyalleşmelerine önemli katkılar sağlıyor.

Bu kapsamda Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 22 emekli konağından faydalanan emekliler için İstanbul’a yapılan kültür ve tarih gezileri de devam ediyor. 350 emeklinin katıldığı gezide emekliler; Türkiye’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra medeniyetimizin en önemli şehirlerinden birisi olan İstanbul’da unutulmaz bir gün geçirdi.

Gezi programının ilk gününde emekliler, Büyük Çamlıca Camii’nde namaz kıldıktan sonra Aziz Mahmut Hüdai Türbesi ve Camii’ni ziyaret etti. Daha sonra Hz. Yuşa Peygamber’in kabrini eden emekliler, burada dua ederek İstanbul programının ilk gününü tamamladı.

Gezinin ikinci gününde ise İstanbul’un Fethi sırasında Topkapı ve Edirne surlarında yaşanan kuşatmanın canlandırılmasının yer aldığı Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni ziyaret eden emekliler, fethin yaşandığı o anlara bizzat şahit oldular. Emekliler Panorama Müzesi gezisinin ardından ise Fatih, Süleymaniye, Eyüp Camii’ni ziyaret etti.

Karataylı emekliler, İstanbul gezisinin oldukça verimli geçtiğini belirterek, “İstanbul’da görmeyi arzu ettiğimiz ama bugüne kadar çeşitli nedenlerden dolayı gidemediğimiz yerleri belediyemizin sağladığı imkânlarla görme fırsatı bulduk. Program boyunca çok iyi ağırlandık. Bu güzel jestinden dolayı Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya, teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar (0)