GÜNCEL Haberleri
“BU MÜBAREK GECELERDE BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİNİ DAHA İYİ ANLIYORUZ”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Miracın Allah’ın kullarına sunduğu lütuf ve hikmeti ifade ettiğini söyleyen Başkan Pekyatırmacı: “İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik ruhu böyle mübarek gecelerde daha iyi anlaşılmaktadır” dedi.

“BU MÜBAREK GECELERDE BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİNİ DAHA İYİ  ANLIYORUZ”
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı böylesi değerli günlerin  tüm Müslüman alemi olarak iyi anlaşılması gerektiğine vurgu yaparak : “Miraç Kandili alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz'in mübarek Recep ayının 27'nci gecesinde yaşadığı kutsal yolculuğun adıdır. Miraç bir yükseliştir. Bütün kötü duygulardan arınarak tertemiz bir kulluğa en yüce mertebeye ulaşmaktır. Miraç gibi böylesine önemli kutsal gün ve geceler, insanlara iman, ibadet ve ahlak bakımından kendine çeki düzen verme, yenileme, geleceğe ümitle bakma fırsatı vermektedir. Bu sebeple bu ulvi anlama sahip  kandil gecesinin dolu dolu yaşanması gerekir. Son günlerde ülke olarak daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz zor günlerden geçiyoruz ve böylesi anlamlı, mübarek geceler bu birlik ve beraberliğe tüm gönüllerin insanlık için duaya durmasıyla vesile olacaktır.” dedi. 

Bu anlamlı gecede dünya mazlumlarının da unutulmaması gerektiğini söyleyen Pekyatırmacı mesajını şu cümlelerle tamamladı. “ Tüm milletimizin,hemşehrilerimizin ve  İslam Âleminin Miraç gecesini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Miraç Kandilimiz mübarek olsun.”

“Alınan tedbirlere uymamak kul hakkı ihlalidir”

Mesajında koronavirüs sebebiyle camilerde ibadetlere ara verilmesi tedbirine de değinen  Başkan Pekyatırmacı: “ Tüm dünyayı tehdit eden ve etkisine alan koronavirüs salgını sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığımızın almış olduğu camilerde ibadetlere ara verilmesi toplum sağlığımız açısından son derece önemli bir tedbirdir. Tüm hemşehrilerimizi bu konuda azami derecede hassasiyete davet ediyorum. Bu kurallara uymamak kul hakkı ihlalidir. İnşallah bu süreci olabildiğince hızlı ve sıkıntısız bir şekilde atlatacağız ve normal hayatımıza geri döneceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)