SPOR Haberleri
Beşiktaş'ın tarihi savunması sona erdi

UEFA Disiplin Kurulu'nun şike iddialarıyla ilgili verdiği 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasına itiraz eden Beşiktaş Kulübü'nün, UEFA Tahkim Kurulu'ndaki savunması sona erdi.

Beşiktaş'ın tarihi savunması sona erdi
PAYLAŞ
A
Haberi Oku
İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezindeki duruşmalı toplantıya, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen, şahitler ve avukatlar katıldı.
Yaklaşık 6,5 saat süren duruşmada, eski yöneticilerden Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu, eski teknik direktörü Tayfur Havutçu, kulüp çalışanı Ahmet Ateş, eski TFF Etik Kurulu üyeleriProf. Dr. Oğuz Atalay, Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Mertay Kugay, Beşiktaş Kulübü'nün tanıkları olarak gösterildi. Tahkim Kurulu, eski TFF Etik Kurulu üyelerinden başlayarak Ahmet Ateş hariç tanıkları dinledi.
Tanıklardan sonra Başkan Fikret Orman ve avukatlar söz aldı. Duruşmaya zaman zaman kısa aralar verildi.
Dinlenmesinin ardından UEFA Genel Merkezi'nden ayrılan Serdal Adalı duruşmanın iyi geçtiğini, ''Yorum yapmanın manası olmadığını'' söyledi. Tayfur Havutçu ise kendisinin tanıklığının yaklaşık 10 dakika sürdüğünü belirtti.
UEFA Tahkim Kurulu heyeti, dün Fenerbahçe'nin duruşmasını da yürüten UEFA Tahkim Kurulunun İspanyol Başkanı Pedro Tomas, Kurulun Alman Üyesi Goetz Eilers ve Hollandalı Üyesi Michael Joseph Maessen'den oluştu.
FİKRET ORMAN'IN SAVUNMA SONRASI DÜŞÜNCELERİ
Biz sonucu bilmiyoruz sadece iyi bir savunma yaptık umut ediyoruz ki iyi bir sonuçla çıkacağız en az 1 hafta sonra açıklanacaktır. Kura çekiminden önce karar açıklanır diye düşünüyorum. Bizim umudumuz pozitif beklemek lazım şimdilik. Olumlu olsun diye arkadaşlarımızı davet ettik sağolsunlar bizi kırmadılar geldiler. Cengiz Zülfikaroğlu geldi katıldı sağolsun. Savunmamızı iyi yaptık bakalım kalanını zaman gösterecek.
Savunmanızın konuları nelerdi?
Çok detayına girmek istemiyorum. Kara açıklanmadan bunlar basında yer alırsa kötü olabilir. Heyete savunmaızı yaptık göreceğiz.
Süre daha fazla uzayıp - kısalabilir mi?
 
16'sı, 17'si veya 18'i olur. İlla ki bir gün açıklanacak. Son olarak taraftar için Orman, ''Onları seviyoruz'' dedi.

Yorumlar (0)