GÜNCEL Haberleri
BAŞKAN PEKYATIRMACI'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında," Şanlı tarihimiz şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla doludur" dedi.

BAŞKAN PEKYATIRMACI'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında,"Vatan ve milletimizin istikbal ve huzuru için gözünü kırpmadan canlarını ortaya koyan aziz Gazilerimizin Gaziler Gününü kutluyorum" dedi.

Başkan Pekyatırmacı mesajında şunları söyledi;

Anadolu'nun kapılarını açan, üç kıta yedi düvelde hâkimiyet kurduran, Çanakkale'de ve İstiklal Savaşı'nda tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkan kahraman bir ecdadın torunlarıyız. Atalarımızdan bizlere yadigar olan gaza anlayışının bir eseri olarak şanlı tarihimiz, gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarıyla, canları pahasına verdikleri mücadeleler ve büyük zaferlerle doludur.

Kadim milletimiz dün olduğu gibi bugün de 'ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. Bunun en güzel örneği Milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direnişte yaşanmıştır. Milletimiz,mensubu olmaktan gurur duyduğumuz gazi bir millettir. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi makamla ölçülemeyecek derecede büyük bir gurur kaynağıdır.

Millet olarak şehitlerimizin, gazilerimizin mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktarmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Bu vesile ile bize bu toprakları vatan kılan, bugünlere getiren her bir şehidimize, her bir gazimize ve isimleri bilinmeyen tüm kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimizi sunuyor ve tüm gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü'nü tebrik ediyorum."

Yorumlar (0)